Magazin

Kübra Ağca: Organik Hoşaf gönüllerin birincisi oldu

Sosyal medyada gündeme oturan TRT Haber’deki “Bir Fikrin Mi Var?” isimli girişimcilik programındaki “Organik Hoşaf” projesinin sahibi Kübra Ağca, Karadeniz FM’de buyruğa Tuncer’in sunduğu Gecelik isimli radyo programında sualleri cevapladı.

ACIMASIZCA ELEŞTİRİLDİM

Alzheimer çipi projesinin organik hoşafa yenildiği iddialarının asılsız olduğunu ve konuyu çarpıtıldığını söyleyen Kübra Ağca, TRT’de yayınlanmış ve birinci olmadığı kesinleşmiş tek projenin Bir takım havadis kaynaklarında birinci seçilmiş benzeri gündeme getirilmesine de anlam veremediğini ifade etti. Projesi ile alakalı yayınlanan yalan haberleri öğrendiğinde neler hissettiğini de laf eden toy mühendis, özellikle proje ile alakalı hiçbir bilgisi olmayan insanların, Yalnızca projenin adından ve giyim tarzından yola çıkarak kendisini zalimane eleştirmelerine şaşırdığını, ama projesine var olan inancını savunduğunu söyledi.

HOŞAFTAN DOLAYI DEĞİL PASTÖRİZE VE RAF ÖMRÜNDEN DOLAYI YÜKSELDİM

Karadeniz FM’deki yayın süresince dinleyicilerin suallerini da Cevaplayan Kübra Ağca, besin Mühendisi olduğunu ve bu stil projelerde doğallık ve maliyet konusuna dikkat ettiğini, böylelikle hoşafı pastörize etmeden, Başka bir deyişle doğal halini savunarak raf ömrünü uzattığını ve lojistik benzeri konularda alana koyduğu faydaların girişimcilik açısından kıymetli olması hasebiyle projesinin yarışmada finale civarindan yükseldiğine inandığını belirtti.

FİNALE ÇIKMAK HAYALDİ

Emre Tuncer’in, “Başlangıçta bu proje ile dereceye girebileceğini düşünüyor muydun?” sualine ise, “Aslında yarışmaya proje başvurusu yaptığımızda programa dahi almazlar diye düşündük. Hem de proje ile dalga geçileceği dahi aklımızdan geçti ama bahtımızı deney etmek istedik.” diye cevap veren Ağca, projeye yatırımcı desteğinin Daha olmadığını ama kendisinin oluşturdukları marka ile ürünü satışa çıkaracaklarını söyledi.

ORGANİK HOŞAF GÖNÜLLERİN BİRİNCİSİ OLDU

Kübra Ağca, “Birçok havadis kaynağının paylaştığının aksine finalde kazanan, hız ayarlı yollar kasisi projesi oldu. Zati finale var olan projeler arasından Yalnızca galip gelen proje açıklandı. Bunun dışında sıralama olmadı. Ama organik hoşaf projesi bütün projelerden dahada çok konuşuldu ve popüler vaziyete geldi. Aslında bunun da tek girişimcilik başarısı olduğu
söylenebilir.” dedi.

PROJEMİ ELEŞTİRENLERE EN İYİ CEVABI ORGANİK HOŞAF VERECEK

Vatan Şaşmaz ve jürinin hoşafı çok beğendiğini, tekrar tekrar içtiklerini laf eden Kübra Ağca, beynelmilel pazarda ulusal tek içecek olarak hoşafın mühim tek yer edineceğine inandığını da belirtti. Projesini zalimane eleştirenlere ise, “Beni eleştirenlere en iyi yanıtı organik hoşafın kendisi verecek. Hem de eleştirenleri saklı gizli organik hoşaf satın alıp içerken yakalayacağımdan eminim” şeklinde seslendi.
 

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *