Spor

Mehmet Sepil: ‘Fenerbahçe beraberliğini abartmaya gerek yok’

TFF Süper Lig ekiplerinden Göztepe, sponsorluk anlaşmasına vardığı sema yolu şirketiyle sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, “Süper Lig’de Göztepe’ye var olan alaka hemide seyirci olarak hemide sponsorluk olarak arttı. bu erken Göztepe, geçmişteki tarihiyle birlikte ülkede çok ağırbaşlı tek alaka uyandırdı. Bizim hedefimiz Zati İzmir takımı olmak değil, beynelmilel olarak Göztepe’yi layık olduğu yere oturtmak. ayrım sektörlerden bilinen markaları sponsor uygulamak çok önemli” dedi. reis Sepil, anlaşmaya vardıkları sema yolu şirketinden tayyare kaplatmalarını isteyeceklerini de kaydetti.

“Fenerbahçe beraberliğini abartmaya neden yok”

Basın mensuplarının suallerini da Cevaplayan Sepil, tertemiz tek takım kurduklarını ve herkeste var olan endişenin kendilerinde de olduğunu ifade ederek, “İyi oyuncular tasima ettik ama birliktelikten nasıl tek netice çıkacağını görmek istiyorduk. Oynanan futbol istediğimiz tarza uygundu. Coşkulu, sahada heyecan veren tek futbol oynadık. kolayca yenebilirdik ama beni dahada çok mutluluk dolu eden şey sahadaki futboldu. Bizim her mücadele amaciyla hedefimiz üç puandır. Fenerbahçe beraberliğini abartmaya neden yok. Bu sene hedefimiz yüksekler değil kalıcı tek Göztepe oluşturmak” diye konuştu.

Fenerbahçe’ye karşı 10 yabancı oyuncuyla alana çıktıklarını anımsadan Mehmet Sepil, “Futbolda çok konuşulan yabancı kuralından dolayı bizim benzeri tertemiz kurulan takımlarda çok sayıda yabancı oyuncu dahada çok görülecek. tertemiz kurulan tek takım amaciyla Türkiye’den oyuncu bulmak çok zor. ahenk gösteren ücret koşullar da bizi bu istikamette tasima yapmaya yöneltti” şeklinde konuştu.

“Seyircisiz oynamak çok ilkel tek metot”

Seyircisiz oynama cezalarını çok ilkel bulduğunu açıklama eden Sepil, “Kulüpler Birliği toplantısında Fikret Orman’la seyircisiz oynama cezasını gündeme getirdik. Bu hiçbir ülkede yok. tek suçlu varsa cezalandırılsın ama bu takimi cezalandırmaktır. Hiç tek şey yapmayan seyirci de cezalandırılıyor. tertemiz Bakanımızdan çok umutluyum. Sporun içinden gelen tek Bakanımız var. Kendisiyle görüşmek istedim, Bu tür konulari da masaya yatıracağız. Biz Türk futboluna tertemiz tek nefes getirmeye uğraşıyoruz. Seyircisiz oynamak çok ilkel tek metot” dedi.

Yeni yapılacak stat ile alakalı da bilgi veren Sepil, “Stadımızın esas atma merasimi amaciyla de Başbakanımızı çağrı ettik. İzmir amaciyla hususi var olan 9 Eylül tarihini seçtik” diye konuştu.

“Türkiye’de evvel kez şuurlu tek takıma sponsor oluyoruz”

İzmir’e Süper Lig takımı kazandırdığı amaciyla reis Mehmet Sepil’e teşekkür eden sema yolu şirketinin genel müdürü Teoman Tosun ise, “İzmir’i çok seviyoruz. İzmir’e 5 var olan sefer sayımızı 10’a çıkartacağız. Göztepe’ye sponsor olduğumuz amaciyla de çok mutluyuz. Göztepe ile tek sezonluk anlaştık. Yalnızca futbol değil bütün branşlardaki uçuşlarda kendilerine muavin olacağız. Türkiye’de evvel kez şuurlu tek takıma sponsor oluyoruz. dahada evvel Werder Bremen’e sponsor olmuştuk” dedi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *