Teknoloji

Türkiye’de de faaliyete geçen araç çağırma uygulamasından stratejik ortaklık

Türkiye’deki faaliyetlerine bu sene başında İstanbul’da başlayan Körfez bölgesinin lider araç çağırma uygulamalarından Careem, mobil ulaşım platformu Didi Chuxing ile stratejik ortaklık kurduğunu açıkladı.

Careem’in CEO’su ve Kurucu Ortağı Mudassir Sheikha, ortaklık ile alakalı şunları kaydetti: “Temmuz 2012’de Dubai’de kurulan Careem, 12 milyondan çok müşterisine güvenilir, emniyetli ve ahenk gösteren fiyatlı ulaşım imkanı sağlıyor. Careem olarak Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca ve Urduca dahil olmak üzere geniş tek dil yelpazesini destekliyor ve çok çeşitli mobilite hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda şu anda, Pakistan, Türkiye, Mısır, Fas, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman, Ürdün, Lübnan ve Filistin dahil olmak üzere Ortadoğu ve şimal Afrika’daki 13 ülkede bulunan 80’den çok şehirde, 250 binin üzerinde sürücümüz bulunuyor. Didi Chuxing ile yaptığımız stratejik ortaklık tek sonraki büyüme merhalemize girerken, kurumumuza ileri seviyede suni zeka becerileri, içgörü ve uzmanlık getiriyor. uzunca vadeli ilişkimizdeki bu gelişme, Careem’in devamlı inovasyon ve sürdürülebilirlik yoluyla büyüme fırsatlarını dahada tesirli tek şekilde değerlendirmesini sağlayacak. Didi’nin yatırımı, ananesel altyapıda ileri doğru tek sıçrama oluşturmak amaciyla alanda var var olan fırsatların tek sefer dahada doğrulanması mananına geliyor”.

Ortadoğu ve şimal Afrika bölgesindeki yasamsal ve ahenk gösteren ücret çeşitliliğin, araç çağırma ekonomisi amaciyla hatri sayilir büyüklükte fırsatlar sunduğuna vurgu yapan Didi Chuxing’in Kurucusu ve CEO’su Cheng Wei ise “Careem, bölgenin teknoloji ve sektör lideri. Teknoloji alışverişinde bulunarak ve birlikte teknoloji geliştirerek, bölgenin ulaşım sektöründeki devamlı büyümeyi ve dönüşümü desteklemeyi, mahalli web ekonomisinin taşıdığı mühim potansiyelden yararlanmayı ve bütün yeryüzünde gittikçe yükselen sayıda memleket amaciyla dahada inovatif hizmetler geliştirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *