Eğitim

Türkiye’nin en iyi İngilizce konuşan öğrencileri İhlas Koleji’nden

İzmir Double Tree Hilton Oteli’nde gerçekleşen final yarışmasında bütün Türkiye genelinde yapılan elemeleri geçen 20 yarışmacı yer aldı. İhlas Koleji 4 öğrencisiyle temsil edildiği yarışmada Gülperi Arslan’ın birinci, Oğuz Yıldırım’ın da 2. olmasıyla önce ikiye ismini yazdırmış oldu.

Hazırladıkları ikişer dakikalık videolarla yarışmaya katılan öğrenciler elemeyi geçtikten ardindan final amaciyla İzmir’e gittiler. Finalin önce turunda kendisinin hazırladıkları tek konu ile ilgili 5 dakikalık İngilizce sunum yapan yirmi talebeden jürinin belirlediği nihayet 6 öğrencisi ise jüri tarafından kendilerine verilen mevzu hakkında 7 dakikalık tek mülakat verdiler. Mülakatın hemen peşinden İhlas Koleji öğrencileri bu sene en güzel İngilizce konuşan 2 öğrencisi seçildiler.

Yarışma neticeninde birinci var olan Gülperi Arslan’a mükafat olarak üç bin lira, Oğuz Yıldırım’a da iki bin liralık paralık kazanç ödülü ve çeşitli armaganlar verildi.

Yeltekin: “İngilizcedeki başarımızı sürdürmeye ayni ritimde devam ediyoruz.”

Yarışmada önce ikiyi paylaşan Arslan ve Yıldırım’ı kutlama eden İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, okullarındaki İngilizce eğitiminin başarısının en iyi şekilde ödüllendirildiğini söyledi. Yabancı lisan eğitimine vermiş oldukları ehemmiyeti her fırsatta dile getirdiğini ifade eden Yeltekin, yabancı lisan konusunda en güzel eğitimcileri İhlas Koleji çatısı altında buluşturduklarını ve öğrencilerine de en güzel eğitimi verdiklerini vurguladı.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *