Eğitim

Uğurlu öğrenciler, dünyanın saygın lise ve üniversitelerinden kabul aldı

Akademik, sosyal, duygusal ve fiziki (ASDF) gelişimi destekleyen eğitim yaklaşımıyla öğrencilerini başarılı tek geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, vatan dışı eğitim danışmanlığı birimiyle dünyanın hatırlı lise ve üniversitelerinden onay aldı. Yurt dışı lise ve üniversite değişim programları, yaz okulu, vatan dışı ve vatan içi geziler ile ilgili danışmanlık hizmeti sunan Uğur International birimi, Uğur Okulları öğrencilerinin kariyer planlamalarına katkı sağlıyor, vatan dışı eğitim olanaklarıyla vizyonlarını genişletiyor.

Yurt dışında lise eğitimi

Yurt dışında lise okumak talep eden Uğurlu öğrenciler, eğitim hayatlarının tek dönemini, tek yılını veyahut tamamını Amerika ve Kanada başta olmak üzere İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Avusturya ve Yeni Zelanda benzeri önde gelen hayat ülkelerinde tamamlayabiliyor. Lise değişim programı U-Xchange amaciyla öğrenciler, Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı’na giriyor, olabilitesi yüksek puan almalarının hemen peşinden Rehberlik Bölümü öğrencinin yazilim için hazır olup olmadığını belirliyor. Değerlendirmeler nihayetinde hem Türkiye’deki eğitim danışmanları ayni zamanda da gitmek talep ettikleri ülkedeki eğitimciler tarafından mülakata alınıyor, tercihlerine göre müracaat süreci başlatılıyor.

U-Xchange programı ile bu yıl, Beylikdüzü Uğur Lisesinden tek öğrenci Kanada Braemar College’ta, Ankara Yaşamkent Kampüsünden 2, Bodrum Uğur Anadolu Lisesinden bir, Ankara Balgat Kampüsünden tek ve Sakarya Uğur Anadolu Lisesinden iki öğrenci de Amerika’da lise öğrenimlerine ayni ritimde devam edecekler. Öğrenciler tek tam akademik sene süresince onay aldıkları hükümet liselerinde eğitimlerini sürdürecekler ve bu müddette yabancı lisan becerilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

Ankara Yaşamkent Uğur Okulları Kampüsü 9. derslik öğrencisi Jan Duman; “Önümüzdeki sene Amerika’da lise öğrenimine ayni ritimde devam edeceğim amaciyla çok heyecanlıyım. Hepimiz amaciyla çok mühim bir tecrübe olacak. Gideceğim kent ve yanında kalacağım ailenin belli olmasına az kaldı. Güney eyaletleri, özellikle Georgia’yı fazla istiyorum, çünkü sörf ile yakından ilgileniyorum. Hem akademik ayni zamanda da sosyal manada gelişeceğimi düşünüyorum. Üniversite eğitimime de vatan dışında ayni ritimde devam etmeyi hedefliyorum” dedi.

Farklı ülkelerde üniversite eğitimi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak talep eden öğrenciler BAU Global iletişim ağında bulunan 5 üniversite, üç dil okulu ve dört uydu kampüsü başta olmak üzere, dünyanın hatırlı üniversitelerinde tahsil bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyor.
Lise eğitimine süre gelen ve üniversite eğitimini vatan dışında sürdürmek talep eden Uğurlu öğrenciler, Uğur International tarafından sunulan üniversite danışmanlığı hizmetinden istifade ederek dünyanın önde gelen üniversitelerinin kayıt koşulları hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyor ve müracaat sürecinde destek alabiliyor. Öğrenciler üniversite değişim programına iç olmak amaciyla her memleket özelinde farklılık gösteren adımları izliyor. Süreçte önce aşama lisan yeterlilik imtihanı oluyor, TOEFL ya da IELTS benzeri sınavlarda gerekli skorun sağlanmasının hemen peşinden ülkeye göre farklılaşan onay koşullarını sağlamaları gerekiyor.
2016-2017 eğitim seneninde eğitim gören 8 Uğur Okulları öğrencisi Uğur International ile değişik ülkelerdeki üniversitelerin kapılarını aralamaya hazırlanıyor. İzmir Uğur Okulları Bornova Kampüsünden iki öğrenci İngiltere Newcastle Üniversitesi ve Budapeşte Metropolitan Üniversitesinde tahsil görecek. Yine Bornova Kampüsünden iki öğrenci ve Antakya Uğur Anadolu Lisesinden tek öğrenci Kanada Seneca College‘da eğitim görmeye dogruluk kazandı. İstanbul Uğur Okulları Beşiktaş Kampüsünden tek öğrenci Hollanda Wittenborg Üniversitesinden, Kartal Kampüsünden tek öğrenci Washington Seattle Central College’dan, Bodrum Uğur Anadolu Lisesinden tek öğrenci Venedik Ca’ Foscari Üniversitesinden onay aldı.
Uğur Okulları Kartal Kampüsünden bu sene mezun var olan Metin Sıcakyüz; “Ekonomi bölümünde okumayı fazla istiyordum. Okulumuzda Uğur International biriminin yaptığı sunumdan ardindan yurt dışında okuma hayalimi gerçekleştirmeye hüküm verdim. Seattle’da bes sene okuyacağım, bir yıl hazırlık olacak ve yurtta konaklayacağım. Alacağım bu iyi eğitimden ardindan vatandaşlık sahibi de olmayı hedefliyorum” diye belirtti.
Bodrum Uğur Anadolu Lisesinden İrem Önder ise; “Hep İtalya’da okumayı istiyordum. Okulumda bu şekilde tek değişim programından faydalanabileceğimi duyduğumda fazla heyecanlandım. Öncelikle lisan okuluna gitmeye hüküm verdim ama Uğur International ekibindeki eğitim danışmanım iktisat ve endüstriyi İngilizce olarak veren tek üniversite önerdi. İtalya’daki İngilizce eğitimler çogunlukla moda tasarımı üzerine, bendeniz ekonomi istiyordum. Okulu araştırdım ve İspanya, İngiltere benzeri birçok değişik ülkedeki talebelerden talep gören tek üniversite olduğunu gördüm. Farklı kültürler ve çevrelerle etkileşimde olmak istediğim amaciyla bu okula başvuruda bulunduk. Şimdi ise IELTS’e girip 5.5 puanımı alarak gitmeyi arzu ediyorum” dedi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *