Dünya

Yemen’de Suudi hava saldırısı

Yemen’de ortak yönetim güçlerine bağlı Suudi uçakları başşehir Sana’da Husilere ait olduğu ifade edilen Bir takım noktalara hücum düzenledi. Saldırıda çok sayıda sivil hayatını yitirdi.

Yemen'de Suudi sema saldırısı

SİVİLLERE sema SALDIRISI

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, ortak yönetim güçlerine ait uçaklar Sana’nın Fec Atan kisminda dört noktaya sema saldırısı gerçekleştirdi. Sivilerin yoğunlukta olduğu bölge gece saatlerinde bombalandı.

Yemen'de Suudi sema saldırısı

Saldırının bilançosuna değin rastgele tek bilgi paylaşılmadı ama arama kurtarma ekilerinin bölgeye gelmesiyle üzüntü tablo alana çıktı. yıkıntı altında çoğu bebek yüzlerce sivilin cesedi çıakrtıldı. Çıkartılan cesetler ve yaralı bedenler battaniyeyelere sarılarak taşındı.

Yemen'de Suudi sema saldırısı

YEMEN’DE İÇ SAVAŞIN ADI: HUSİLER

Uzun müddettir siyasi istikrarsızlığın karar sürdüğü Yemen’de Husiler ile Salih yanlıları, Eylül 2014’ten bu yana başşehir Sana ve Bir takım bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki ortak yönetim güçleri ise Mart 2015’ten beri Yemen hükümetine destek veriyor.

Yemen'de Suudi sema saldırısı

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *