Gündem

Yeni Akit’in Yayın Yönetmenini Öldüren Damadı, Satıcı Görünümlü Polisler Yakalamış

İstanbul Başakşehir’de kızının evinde bıçaklı hücum neticesi öldürülen tertemiz Akit gazetesinin genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’in katil zanlısı güveyi Cemil Yavuz Karanfil’i, İzmir güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü içerisinde oluşturulan “Güven Timi”nde çalışan seyyar satıcı görünümündeki polislerin yakaladığı alana çıktı.

NASIL YAKALANDIĞI alana ÇIKTI

Demirel’i öldürdükten ardindan 105 vakit firar eden ve İzmir’de Bir gün evvel gözaltına alındıktan ardindan İstanbul’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Demirel’in katil zanlısı damadının yakalanmasına ait Detaylar alana çıktı.

SEYYAR SATICI GÖRÜNÜMLÜ GÜVENLİK TİMİNİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Anadolu ajansı muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, İzmir güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü içerisinde kurulan ve halkın yoğun olduğu meydan, alışveriş merkezleri ve sokaklarda görevli var olan seyyar satıcı görünümündeki “Güven Timi”, gölge tek noktada güneş gözlüğüyle çimlerin üzerinde oturan tek kişiyi ayrım etti.

SAHTE KİMLİK VERDİ

Ekiplerin kimlik göstermesini istek ettikleri zanlı, heyecanlı ve endiseli davranışlarda bulunarak güvenlik güçlerine sahte kimlik verdi. Bu sırada kaçmaya çalışan zanlıyı yakalayan ekipler, kimliğin sahte olduğunu tespit etti. Zanlıyı, olay Yeri İnceleme ve Kimlik tespit Şube Müdürlüğüne götüren ekipler, parmak izinin Kadir Demirel’i öldüren zanlınınkiyle eşleştiğini belirledi.

GÜNLÜK ev KİRALAMIŞ

Kayınpederi Kadir Demirel’i bıçakla öldürdükten ardindan eşi Esma Karanfili de yaralayıp kaçan Cemil Yavuz Karanfil’in firarda olduğu süresi İstanbul, Sakarya’nın Sapanca kazasi ve Edirne’de geçirdiği, bu müddette ani çok sefer de İstanbul’a gidip geldiği tespit edildi. vatan dışına kaçma Tasarıları yaptığı argüman edilen Karanfil’in satın aldığı motorla nihayet olarak İzmir’e geldiği belirlendi.

EMLAKÇIYA 10 BİN LİRA ÖDEMİŞ

Karanfil’in tek emlakçı aracılığıyla Alsancak mahalleninde günübirlik ev kiraladığı bildirildi. Zanlının, hergün 100 Lira karşılığında 30 vakit hanede kalmak amaciyla emlakçıyla anlaştığı öğrenildi. Zanlının tek gece kalabildiği hanesi kiralayan emlakçıya da ulaşan ekipler, kimlik bildirim kayıt sistemi bulunmadığı saptanan emlakçıya 10 bin Lira kazanç cezası verdi.

“GÖÇMEN GİBİ KAÇACAKTI” İDDİASI

Güvenlik güçlerinden 105 vakit süresince kaçan zanlının nihayet olarak geldiği İzmir’den göçmenlerle devinim ederek kanun dışı yollardan Yunanistan’a kaçma planı yaptığı, geçişi örgütlü eden şebekelerle bağlantıya geçmeye çalıştığı ileri sürüldü.

Cinayet ofis Amirliğine götürülen, yorgun görünen ve devamlı ağlayan zanlının pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

OLAY

İstanbul Başakşehir Yunus buyruğa Caddesi’ndeki kızı Esma Karanfil’in evine 29 Mayıs’a giden medya mensubu Kadir Demirel, güveyi Cemil Yavuz Karanfil ile tartışmıştı. dövüşe dönen tartışmanın derhal peşinden Karanfil, yanındaki bıçakla kayınpederini yaralamıştı. Karanfil, araya giren eşi Esma Karanfil’i de bıçakla yaraladıktan ardindan kaçmıştı.

Ağır yaralanan Demirel olay yerinde hayatını kaybetmiş, Esma Karanfil ise kaldırıldığı hastanede operasyona alınmıştı.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *