Spor

Yiğitcan Hekimoğlu’ndan büyük başarı

Londra’da düzenlenen, 16. hayat Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 4×100 metre bayrak yarışı elemelerinde ülkemiz ulusal takımında bulunan GAÜ Öğrencisi Kıbrıslı Türk Yiğitcan Hekimoğlu, takımı ile birlikte ülkemiz tarihinde tek ilke imzasini attı. Erkekler 200 metrede hayat şampiyonu var olan Ramil Guliyev, Yiğitcan Hekimoğlu, buyruğa yengi Barnes ve Jak Ali Harvey’den oluşan Türk ulusal takımı, İngiltere’nin başkenti Londra’da örgütlü edilen şampiyonanın 9. gününde, erkekler 4×100 metre bayrak yarışı seçmeleri amaciyla piste çıkarken, 38.44 ile sezonun en iyi derecesine imzasini atarak, serilerini de 4. sırada tamamladı. genel klasmanda yedinciliği elde eden Türkiye, tarihinde evvel kez finallerde madalya mücadelesi vermeye dogruluk kazandı.

Konuyla alakalı GAÜ’den yapılan açıklamada; ulusal Atlet Yiğitcan Hekimoğlu’nun, bütün GAÜ ailesini gururlandırdığı ve göstermiş olduğu başarıdan dolayı başta şahsı olmak üzere, bütün takım arkadaşlarını kutlama ettikleri ifade edildi. Hekimoğlu’nun; kreş, anaokulu ve ilkögrenim eğitimlerini GAÜ Amerikan Koleji’nden aldığı, akademik kariyer noktasında, tekrar GAÜ’de çok lisans eğitmine ayni ritimde devam ettiği bildirildi.

Hekimoğlu açıklamasında, GAÜ’nün ‘kanatları’ altında olabilmenin kendisine mutluluk dolu olmak ve gurur verdiğini belirterek, hemide akademik, ayni vakitte da sportif manada kendisini geliştirmeyi hedeflediğini ifade etti. Çok hatri sayilir büyüklükte azim ile hedefe hazırlandığını bildiren Hekimoğlu, KKTC ve Türkiye’nin yanında, dahada hatri sayilir büyüklükte başarılar ile GAÜ’yü de en iyi şekilde temsil etmek istediğini vurguladı.
 

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *